Mezi karvinské sociální organizace rozdělí město tři miliony korun

Zastupitelé Karviné na svém úterním zasedání schválili třímilionovou dotaci pro sociální organizace na území města. Podpořena budou nízkoprahová zařízení pro děti a mládež, domovy pro opuštěné děti nebo seniory, organizace, které se zaměřují na protidrogovou prevenci a terénní pracovníci ve vyloučených lokalitách. „Peníze města ve většině případů znamenají další existenci zařízení, výrazně totiž každým rokem snižuje příspěvky stát,“ sdělil náměstek primátora Dalibor Závacký s tím, že město financuje také vlastní sociální služby, kde jen letos jde na potřebnou péči takto 23 miliónů korun.

Dotaci od města tak například dostane zařízení Heřmánek na dům na půli cesty, novinkou je klub pro maminky a děti Bublina, který provozuje Centrum pro rodinu Sluníčko. Seniorům se věnují Slezská humanita, Charita Český Těšín, Slezská diakonie a Nový domov. Speciální dopravu pro handicapované nebo seniory zajišťují Červený kříž nebo Unika Centrum. Slezská diakonie dostane také peníze na terénní práci, sociální rehabilitaci nebo noclehárnu.

Na pomoc nestátním organizacím pečujícím o zdravotně postižené a nemocné osoby půjde více než 300 tisíc (peníze dostanou Svaz civilizačních chorob nebo Onko Naděje, Svaz diabetiků, Svaz tělesně postižených, Svaz Parkinson ad.). Město přispěje také na chod všech domovů pro seniory, které se starají o karvinské občany.

FOTO: Karvinský heřmánek, kde půjde jedna z dotací | Heřmánek Karviná