Město vydalo novou cyklomapu, kromě tras obsahuje i bezpečnostní informace

Centrum Karviné je plné cyklotras, stejně tak odlehlé části, které město spojují se sousedy. Aby se cyklisté lépe orientovali, vydalo pro ně město v minulých dnech aktuální cyklomapu.

„Cyklomapa obsahuje všechny dnes fungující trasy nejen v Karviné, ale také v širším regionu Karvinska a Ostravska. Mapa je velmi skladná a kromě tras obsahuje i užitečné rady pro cyklisty: přehled tras s průjezdovými body a rady, jak jezdit bezpečně,“ říká mluvčí města Šárka Swiderová s tím, že cyklomapu lze koupit v infocentru a na zámku za 40 korun.

Město dříve vydalo Cyklotrasy fajnym městem, ale to byla mapa tras i stezek spíše pro kratší turistické projížďky a vydána byla ještě předtím, než svazek obcí Karvinska vybudoval trasu podél Olše a město postavilo několik svých dalších tras vlastních.

Součástí jsou bezpečnostní informace

„Ze zkušeností víme, že mnozí cyklisté neovládají dopravní předpisy a vůbec neznají základní pokyny: cyklisté například často nevědí, že musí jet po existující cyklostezce vedoucí podél vozovky a ne po silnici, což se velmi často nedodržuje. Dalším problémem je pohyb cyklistů na přechodech – přejíždějí je na kole, a nebo v případě, že je přechod opatřen značkami pro cyklisty, mají pocit, že mají stejně jako chodec přednost – není tomu tak,“ doplnila mluvčí.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 21.8.2015