Město připravuje další fázi regenerace sídlišť, opraví i kino s okolím

Zastupitelstvo Karviné na svém úterním zasedání dalo zelenou dalším dvěma projektům na revitalizaci sídlištních ploch a zřízení téměř 170 nových parkovacích míst v oblasti Hranic a Mizerova. Oba plány chce město zařadit ještě do dotovaných evropských projektů k realizaci do roku 2014. V Karviné se sídliště regenerují ve velkém. Kompletní obnovou již prošlo například prostranství u „Kuřích nožek“ až po nemocnici v Ráji. Přibyla nová parkovací místa a LED osvětlení, opravily se chodníky a nechybí ani nové pískoviště pro děti, hrací prvky nebo zahrádky u vchodů panelových domů.

V Hranicích dostaly děti na Slovenské ulici zbrusu nové hřiště, které se nachází za ZŠ Mendelova. Ani zde nechybí opravené chodníky a v této lokalitě se bude pokračovat i nadále. Město zde má v plánu vybudovat dva parkoviště o kapacitě 113 míst, úpravou by mělo projít i malé náměstí u ZŠ Mendelova a nezapomnělo se ani na osvětlení, se kterým projekt počítá. Děti pak potěší dva nová pískoviště, která v lokalitě vyrostou.

Obyvatelé městské části Mizerov se mohou těšit taktéž nejen na nová parkovací místa, kterých na Majakovského ulici přibude hned 52. V plánu je modernizace chodníků, laviček a veřejného osvětlení. Město efektivně využije i prostranství u ZUŠ, které dnes není využito. V Mizerově momentálně ještě probíhají regenerační práce na Borovského ulici v lokalitě „U Slunka“, kde se opravují chodníky a instalují nová osvětlení. Nové Město prošlo regenerací lokality od gymnázia až po policejní ředitelství. Přibyla nová parkovací místa a osvětlení, děti pak mají k dispozici nové hřiště.

Opraví se i kino a jeho okolí

Kino Centrum v Mizerově prošlo v loňském roce kompletní digitalizací, sál pak prošel výměnou sedaček a vzduchotechniky. Město v další fázi plánuje opláštění budovy kina, modernizaci interiéru, vstupu a prostoru kolem pokladny, v budově kina by měla vyrůst restaurace a zázemí pro diváky. V lokalitě kolem kina se taktéž opraví chodníky a osvětlení a přibude nové zeleně.

„Opět chceme zařadit projekt do plánu evropských dotací. Zde bychom mohli získat až 40% nákladů od EU. Celkově se předpokládá investice okolo 50 miliónů a zastupitelstvo tento projekt schválilo,“ dodala mluvčí města Šárka Swiderová s tím, že pokud EU městu dotací přizná, rádo by s opravou začalo už v příštím roce.

FOTO: Zbrusu nové hřiště na Slovenské ulici | Milan Haluška