Město podalo trestní oznámení za šíření poplašné zprávy

Město Karviná podalo v úterý 3. 4. 2012 trestní oznámení pro podezření z úmyslného šíření poplašné zprávy- text je stále stejný, šíří se lavinovitě po internetu už asi dva týdny. Maily kromě tisíců lidí v Karviné dostalo prakticky celé vedení města. Poměrně dramaticky popisují, jak se do Karviné a Havířova systematicky za dozoru policie po nocích sestěhovávají nepřizpůsobiví občané z celé republiky (úplný text v trestním oznámení kurzívou). „Už nám došla trpělivost, fám se nám tady od podzimu šíří desítky, tahle už má ale jasně cílený a stále stejný obsah a je mi opravdu líto, že tomu lidé věří. Bohužel tahle nahrává i rasistickým náladám a může tedy být dvojnásob nebezpečná. Od obsahu se distancujeme nejen my, ale taky majitel většiny bytů v lokalitě, které se to týká. Nikdo, zdůrazňuji  – NIKDO- nedovolí, aby se u nás ve městě zabydlovali nepřizpůsobiví občané, máme migraci lidí pod kontrolou nejen díky našim terénním pracovníkům, ale také městské policii. Jestliže někdo je přímým svědkem (a to nikdo není) takovéto akce, ať okamžitě volá naše strážníky,“ zlobí se primátor Karviné Tomáš Hanzel. Lavinovité šíření „zaručených zpráv“ po internetu způsobilo poměrně silnou paniku mezi lidmi, takže se tomuto tématu nakonec věnovalo prakticky celé setkání občanů s městskou policií a zástupci RPG v minulém týdnu. Radnice je denně zavalena dotazy na toto téma a RPG už zvolila taktiku univerzální odpovědi na všechny adresy, z nichž se maily dále šíří a k podání trestního oznámení se chystá podle našich informací také.

TRESTNÍ OZNÁMENÍ NALEZNETE ZDE.