Město chce zkrášlit dopravní hřiště pro děti

Dopravní hřiště, které město využívá v rámci městských akcí, školy pro výuku dětí, by mělo dostat novou tvář. Na údržbu hřiště město letos přidá více finančních prostředků ze svého rozpočtu a zkrášlí jeho prostředí. „Hřiště samotné má vše, co má mít. Dokonce není obvyklé, aby na takovém hřišti byl funkční semafor, letos se přidávalo dopravní značení, máme zajištěné instruktory i servis bicyklů. Pokulhává však jeho zázemí zázemí, a proto chceme ještě  do léta udělat maximum pro to, aby bylo hřiště hezčí a prostředí tam vlídnější,“ sdělila mluvčí města Šárka Swiderová. O hřiště mají zájem například školy, které si s městem domluví instruktory a děti se tak učí bezpečnosti v silničním provozu. Využívají ho také místní organizace. „Je to hřiště dopravní a je tedy nezbytné zajistit po dobu jakékoli akce bezpečnost všech přítomných, není to běžné hřiště“, uzavřela mluvčí.

FOTO: Dopravní hřiště | Milan Haluška