Magistrát prodloužil úřední hodiny, lidé tak mají více času na vyřizování

Město vychází vstříc lidem, kteří déle pracují a své záležitosti si mohou vyřídit až pozdě odpoledně. Nově tak magistrát prodloužil úřední dny v pondělí a středu do 17:30 z původních 17:00 hodin. „V úterky a čtvrtky je pak možné vyřizovat záležitosti tak jako dosud po telefonické domluvě s příslušným úředníkem, ale opět déle – jednotně od 7:30 až do 16:00 (dosud 8-15, resp. 15:30). Netýká se občanek, pasů a agendy aut a řidičských průkazů (budova D v Mírové ulici), tam lze pochopitelně chodit od pondělka do čtvrtka i bez objednání, výhodný a oblíbený je ovšem u těchto agend webový rezervační systém – objednání na určitou hodinu tak, aby klient nečekal ve frontě. Pátky nejsou úřední dny, ale fungují pokladny (do 13:00) a podatelna (až do15:00 v budově radnice A v centru)“, uvedla mluvčí města Šárka Swiderová.