Letošní sezóna na Lodičkách nabídne pivní slavnosti i tradiční koncerty

Jaro se již přihlásilo v plné síle a sezóna na karvinských Lodičkách v parku Boženy Němcové pomalu začíná. Provozovatelé z Iniciativy Dokořán slibují, že se letos mají lidé opravdu na co těšit.

Lodičky jsou od soboty ve zkušebním provozu a od začátku dubna začíná ostrý provoz. Na první koncert se mohou lidé těšit v sobotu 19. dubna, kdy zahraje oblíbená karvinská kapela Allskapones a hned o týden později je připravena DnB párty s DJ Firgem.

„Letos jsme se rozhodli, že oproti alternativněji laděné dramaturgii minulého roku se zaměříme na velká jména, masovější akce a vybírat interprety budeme tak, abychom zaujali co největší počet návštěvníků a aby si každý našel to své,“ prozradila za Iniciativu Dokořán Barbora Šmýrová.

První velkou akcí bude tradiční studentský Majáles, a to 14. května. Vystoupí zde slovenská kapela Zoči Voči, Moja Reč, zazpívá i oblíbený Voxel, kapela Ajdontker i Dolls In The Factory. Lodičky se připojí také k městským slavnostem, které proběhnou 13. – 14. června. Zahraje kapela Fleret a UDG.

Na své si přijdou i milovníci piva

Právě pro ně je připraven Pivní festival, který proběhne 12. července. Nebude chybět ochutnávka desítek druhů piv jak z menších rodinných pivovarů, tak i z tradičních pivovarů. V rámci tohoto festivalu bude připraven i bohatý doprovodný program, na kterém vystoupí například kapela Drops nebo Tabák.

Dokořán bude letos jubilejní

Tradiční festival Dokořán rozezvučí Lodičky od 7. – 9. srpna. Festival láká především tím, že je třídenní a nabízí multižánrovou muziku i přátelskou atmosféru. Letos se jedná o již 10. ročník, který nabídne opravdu kvalitní dramaturgii a velká jména.

„Prozatím můžeme prozradit, že vystoupí Tatabojs, Lenka Dusilová, H16, Jelen, Mňága a Žďorp, The Switch, Lake Malawi a mnoho dalších. Kromě zmíněných interpretů nás čeká také nadmíru bohatý doprovodný program, divadla, kina, čeští a zahraniční DJ’s, prostě všehochuť a zábava pro každého,“ doplnila Šmýrová.

Podpoří se i místní kapely

Svůj talent mohou ukázat naplno, a to 30. srpna na druhém ročníku Festiválku, který žije. Na letošním ročníku návštěvníky potěší karvinští The Matrones nebo Memoary a další. Jedná se o jednodenní festival, který se snaží zviditelnit méně známější karvinské kapely.

Zábava na suchu i na vodě 

Chystají se i další akce jako Festival polévky, Rockfest či Gorolski den. Kromě toho nebudou samozřejmě chybět jazzové čtvrtky a víkendové odpolední či večerní hudební doprovodné programy k relaxi u vody! Nově na Lodičky také přikoupili k již existujícím lodičkám i šlapadla, o zábavu tedy nebude nouze.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 22.3.2014