Lázně do Darkova znovu vdechly život, po dvouleté pauze přijeli první klienti

Prázdné lázeňské vilky, park či Společenský dům. Tak vypadala situace v historické části Darkova od konce října 2012 až doposud. Lázně tehdy musely svůj areál kvůli nedostatku klientů uzavřít.

Na vině byl nový indikační seznam minulého vedení ministerstva zdravotnictví, které proplácení lázeňské péče výrazně omezilo. „Považuji to za absolutní faul, který se v předchozí vládě stal. Úbytek objemu péče byl v mnoha lázních přes padesát procent. Jsem rád, že jsme v letošním roce podepsali memorandum s pojišťovnami, které lázně začaly opět podporovat,“ řekl na zářijové návštěvě města ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Do historické části Darkova se v pondělí začali po dvouleté pauze sjíždět první klienti. Díky otevření Léčebny a celého areálu se zde tak znovu vrací život.

„Ubytovací kapacity naplňujeme průběžně, tento týden očekáváme 61 klientů, pro které máme připraveny tři vilky – Staré lázně, Jiřinu a Maryčku. Stravovat se budou v luxusních prostorách banketek Společenského domu. Pečovat o klienty bude ve všech provozech zkušený personál,“ sdělil marketingový manažer Lázní Darkov Tomáš Svrčina s tím, že přebudována byla správní budova byla (nově nazvaná Slávka) a také budova Staré lázně.

Lázeňští hosté i obyvatelé Karviné se mohou těšit například i na obnovení tradičních kulturních akcí, které zde probíhaly. Jde například o venkovní koncerty, taneční večery a další. Pro veřejnost bude mít Společenský dům otevřeno denně do 22 hodin.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 6.10.2014