Karvinští strážníci poznávali nový defibrilátor, který zakoupili z darů sponzorů

Při výkonu služby se strážníci mnohdy stejně jako záchranáři setkávají se srdečními příhodami, kde jde o čas a pomoci záchranit lidský život může i laická první pomoc. Právě z tohoto důvodu karvinští strážnici z finančních darů sponzorů a prostředků města zakoupili defibrilátor.

S jeho obsluhou se v pátek dopoledne strážníci seznamovali na speciálním školení, které pro ně Městská policie připravila.

„Přístroj je poměrně sofistikovaný, jelikož slovně i graficky navádí ke správné obsluze. Tento přístroj má natolik schopné jištění, že nedovolí povolit výboj na zdravého člověka a rozezná také dospělého a dítě,“ doplnil zástupce ředitele Městské policie Karviná Václav Ožana.

Defibrilátor za bezmála 40 tisíc korun bude umístěn ve vozidle Městské policie a bude k dispozici kdekoliv v terénu. „V případě potřeby si strážníci prostřednictvím radiostanice přizvou vozidlo, které bude defibrilátor převážet a laická první pomoc může být poskytnuta, než přijede pomoc profesionální,“ uzavřel Ožana.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 9.10.2015