Karvinskou Sedmikráskou se letos stala čtrnáctiletá Michaela Škutová

Sobotní podvečer patřil v karvinském Obecním domě Družba finále soutěže Karvinská Sedmikráska, kterou pořádá Krajské středisko volného času Juventus. To letos poprvé spolupracovalo s modelingovou agenturou Passhionfashion model. Soutěžní klání jedenácti krásných mladých dívek si nenechaly ujít desítky lidí. V Sedmikrásce se na děvčatech hodnotí jejich přirozená krása, všeobecné znalosti, zručnost ve formě kreativity, kdy měly letos za úkol ozdobit hrníček barvami na téma oheň a voda. Soutěžící hodnotila desetičlenná porota složená z kadeřníků, vizážistů, choreografů a sponzorů.

Na začátku finálového večera se všechny soutěžící dívky představily divákům. Moderátor akce Jan Witek je pak vyzpovídal v krátkém rozhovoru. Ptal se jich především, proč se do soutěže přihlásily, co by změnily ve svém městě a čím chtějí být po studiu.

Následovala volná disciplína, ve které měly dívky za úkol ve dvou minutách předvést své pohybové znalosti. Ukázaly se tak jako mažoretky, streetové tanečnice, roztleskávačky nebo baletky.

Pódium poté obsadili karvinští rapeři Lukrecius Chang a Ruman. Zazpívali svou společnou píseň Jsi MISS, u které se všechny soutěžící dívky ukázaly v oblečení jednoho ze sponzorů soutěže.

Již zmíněná kreativita se ukázala i v další soutěžní disciplíně, kde se měly dívky předvést ve svém vlastním modelu, který si samy navrhly a ušily. Vše muselo být opět na téma oheň a voda. Mezi jednotlivými disciplínami nechyběl ani bohatý kulturní program.

Karvinskou Sedmikráskou se letos stala čtrnáctiletá Michaela Škutová z Ostravy, zvítězila také v kategorii MISS sympatie. Na druhém místě skončila čtrnáctiletá Tereza Navrátilová z Petrovic u Karviné a třetí místo obsadila patnáctiletá Jana Salamonová z Karviné. Ta zvítězila i jako MISS Passhionfashion.

Prohlédněte si také bohatý videozáznam z této akce.

FOTO: Vítězka letošního ročníku | Milan Haluška