Karvinská školačka vyhrála tablet a 200 tisíc korun pro svou školu

Krásnou výhru pro svou školu i pro sebe vybojovala žákyně 4.B Anežka Laryšová ze ZŠ U Lesa. Anežka se zapojila do třetího ročníku populární fyzikální soutěže Vím proč, kterou pořádá skupina ČEZ.

Soutěž Vím proč probíhala od října loňského roku do konce letošního března. Během této doby mohli žáci základních a středních škol vkládat na její internetové stránky soutěžní videa a bojovat o hodnotné ceny.

„Hlavní ceny získala videa vybraná odbornou porotou. V kategorii ZŠ zvítězilo video „Mikrovlnka i teplo“, jehož autorem je Anežka Laryšová ze základní školy U Lesa v Karviné. Za toto vítězství získala autorka skvělého videa tablet a pro svou školu příspěvek 200 tisíc Kč na zařízení speciální učebny pro výuku technických předmětů,“ doplňuje mluvčí skupiny ČEZ Vladislav Sobol.

Anežce s natočením videa pomohl tatínek a natáčelo se dva víkendy.

„Se všemi fyzikálními jevy mě seznámil také tatínek, protože fyziku ve škole ještě nemám. Ale už se na ni moc těším, nejradši bych ji měla už v páté třídě,“ popisuje Anežka ze 4.B, hrdá vítězka kategorie ZŠ. Svými slovy tak potvrzuje dosažení jednoho z cílů soutěže, kterým je přilákat mladé lidi k fyzice.

Na druhém místě v kategorii ZŠ se umístila fyzikální dvojčata David a Viktor Stopkovi z Prahy s videem „Proč je nebe modré aneb nebe v pytlíku“ a na třetím místě Patrik Zajíc a Pavel Buřita z Frýdlantu s videem „Stromy to dělají jinak“. Všichni tito autoři získávají tablety.

     

Podívejte se na vítězné video Anežky

Autor: Milan Haluška | Foto: ČEZ | Vydáno: 16.6.2016