Karviná zná nové pěvecké talenty

Skvělá atmosféra, zajímaví hosté a ještě zajímavější soutěžící. Tak by se dal ve zkratce shrnout již 9. ročník pěvecké soutěže Karvinský talent.

Akci každoročně připravuje Základní a mateřská škola Prameny společně s městem Karviná a Městským domem kultury, kde ve čtvrtek v zaplněném sále proběhlo velkolepé finále. Do něj postoupilo 28 talentovaných účastníků.

Soutěžící přijeli z širokého okolí, například z Havířova, Frýdku-Místku, Českého Těšína, Třince, Nového Jičína, Opavy či z polského Cieszyna.

Ve všech čtyřech kategoriích v pohlaví vedly dívky nad chlapci. Někteří soutěžíci si dokonce troufli na Skyfall od zpěvačky Adele, Let Her Go od Passengera či hity Eda Sheerana. Porota složená z členů kapely Legendy se vrací, náměstka karvinského primátora Petra Bičeje a ředitelky MěDK Olgy Humplíkové to tak rozhodně neměla lehké.

V první kategorii si třetí místo vyzpívala Vanesa Zichlarz z Karviné, druhé místo získala Karolína Procházková, taktéž z Karviné a první vybojovala Nadia Cieślar z polského Cieszyna. Třetí místo v druhé kategorii získala Hanna Stoszek z polského Cieszyna, druhé místo patřilo Valérii Káňové z Havířova, první si pak vyzpívala Nela Žáková z Frýdku-Místku.

Své vítěze odhalila i třetí kategorie, kde se na třetím místě umístila Ewa Wierzgoň z Karviné, na druhém Maja Czyž z polského města Rybnik a první místo patřilo Adině Večeřové z Havířova.

Ve čtvrté kategorii si třetí místo odnesl Martin Kučera z Karviné, druhé místo Michal Firla z Českého Těšína. Do stejného města pak putovalo i první místo, o které se zasloužila Karolína Veselá. Byla udělena také zvláštní cena – dort pro nejmladšího účastníka soutěže Johanu Žofii Muchovou a nechyběla ani cena předsedy poroty, která putovala pro Maju Czyž.

Celou akci moderovali Šimon Úřadník a Tereza Macošková. O kulturní vložku se postaral karvinský raper Lukrecius Chang a kapela Legendy se vrací.

Seznam všech účastníků a výsledky | Fotogalerie

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 8.5.2015