Karviná posílá do zaplavených Křešic nejen finanční pomoc

Karvinští zastupitelé na svém zasedání v úterý rozhodli o poskytnutí mimořádné finanční pomoci obci Křešice na Litoměřicku. Město tam pošle okamžitý peněžní dar ve výši 50 tisíc korun a za dalších 50 tisíc pak materiální pomoc. Obec je téměř celá zaplavená, odříznutá od světa a prakticky bez zásobování, evakuováno bylo více než tisíc lidí a obecní úřad i krizový štáb fungují ve vedlejší obci. „Po domluvě s obcí nakupujeme vodu, trvanlivé potraviny, čisticí a pracovní pomůcky pro úklid. Půjčíme tam také šest z 12 našich vysoušečů a pomoc odjede ve středu ráno,“ rozvedl úterní mimořádné rozhodnutí zastupitelů města primátor Tomáš Hanzel.

Pomůže i karvinský Červený kříž

Karvinskému Červenému kříži zastupitelé schválili navýšení letošní dotace o 150 tisíc korun na celkových 200 tisíc. „Červený kříž totiž nám samotným výrazně pomohl při povodni před třemi lety a i teď byl jeden z prvních, kdo začal se  sbírkou pro zaplavené Čechy,“ řekl po zastupitelstvu primátor Hanzel.

„Peníze nám pochopitelně výrazně pomohou a využijeme je také na krytí nákladů na cesty do zaplavených Čech,“ poděkovala za karvinský Červený kříž Marie Hlaváčová s tím, že materiální pomoc bude ČČK v Karviné od dárců přijímat ještě do konce tohoto týdne. Ve středu vyráží další jejich auto s dary karvinských občanů a mj. poveze pomoc i do Křešic.

FOTO: Město posílá do Čech i vysoušeče | Město Karviná