Karviná ožije studentským Majálesem

Karvinský Majáles roste každým rokem – plno masek, hudby, soutěží a především dobré studentské zábavy. Nenechte se ale zmást, zván je každý, koho upoutal program a nechce lenošit v květnový den doma. Iniciativa Dokořán o.s. ve spolupráci se studentskou organizací AISES, Slezskou univerzitou a městem Karviná pořádá v úterý 15. května Majáles Obchodně-podnikatelské fakulty Slezské univerzity! Po průvodu městem v maskách se bujaré veselí přesune do nádherného prostředí u vody Loděnic v zámeckém parku Boženy Němcové. A tam už naladěné obecenstvo přivítají hudebníci z Česka i Slovenska v čele se Sunshine a Majkem Spiritem.

„Iniciativa Dokořán byla v určité míře u všech dosavadních majálesů, letos pořádáme tuto tradiční, ale stále rostoucí akci společně se studentskou organizací AIESEC a naplánovali jsme pro studenty v předzkouškovém období odreagování. V tomto záměru nás velice podpořilo město Karviná a také Nadace OKD, bez kterých by se akce konat nemohla,“ vysvětluje kroky organizátor Daniel Cieślar.

Vše je nachystáno a zařízeno, proto dokončujte poslední detaily na svých maskách a přidejte se k průvodu, který vychází ve 14:30 od Obchodně-podnikatelské fakulty. Dále zamíří kolem Prioru a odtud už rovnou na Lodičky v parku Boženy Němcové, kde účastníky přivítá osm kapel, mezi nimiž se vyjímá indie-rockoví SUNSHINE a strhující zástupce slovenského hip hopu MAJK SPIRIT. V programu jsou také zařazeny tři kapely, které si vybrali hlasováním na facebooku sami účastníci. Vyhrála slovenská taneční klasika Puding Paní Elvisovej, rockoví sousedi Apatheia a pop přímo z (kapely) Nebe.

Vstupné na hudební program Majálesu je stanoveno následovně :

–          50 Kč studenti OPF v maskách

–          70 Kč studenti OPF

–          100 Kč všichni ostatní

–          Děti do 12 let zdarma pouze v doprovodu dospělé osoby

Předprodej probíhá pouze v baru na Lodičkách, kde se také Majáles odehraje.