Karviná ocenila své nejlepší sportovce

O tom, že je Karviná sportovním městem není pochyb. Důkazem jsou každoroční úspěchy nejen mladých sportovců z nejrůznějších klubů. Ti nejúspěšnější si ve čtvrteční podvečer ve velkém sále Městského domu kultury převzali v šesti kategoriích své ocenění za loňský rok.

V kategorii Talent roku byli oceněni sportovci, kteří svými výkony ještě nedosáhli na nominační kritéria pro výběr těch nejúspěšnějších, ale odlišují se od ostatních něčím jiným, zvláštním – talentem nebo svou pílí.

Mezi ně patří krasobruslařka Aneta Gilová, házenkářka Barbora Noworytová, basketbalista Dalibor Vlk, horolezkyně Markéta Janošová a fotbalisté Ondřej Lingr a Jiří Ciupa.

Ocenění v kategorii Kolektivy převzalo plavecké družstvo karvinského gymnázia, které dosáhlo 1. místa v republikovém finále, oceněn byl také šachový klub, fotbalové družstvo U 19 – dorostenecká liga fotbalového klubu MFK OKD Karviná, za mistrovský titul pak ocenění získaly hokejistky SK Karviná a dočkali se i házenkáři za starší dorost i žáky.

V kategorii Osobnost roku byl oceněn trenér karvinských hokejistek Josef Štoudek a zasloužilý člen i předseda oddílu horolezectví Josef Weisser.

Sportovní hvězdou Deníku se stali dorostenci U 19 městského fotbalového klubu MFK OKD Karviná a Roman Volák za TJ Baník, oddíl boxu.

Trenéry roku byli vyhlášeni Petr Gibala a Michael Klos za fotbalový klub MFK OKD Karviná, za box v Tělovýchovné jednotě Baník pak ocenění převavzal Antonín Gašpar, za Tělovýchovnou jednotu Sokol Karviná – basketbal získal ocenění Roman Vítek a Miroslav Wós pak za plavecký oddíl Kosatky Karviná.

V kategorii Jednotlivci mládeže bylo vyhlášeno celkem 21 nejúspěšnějších sportovců. Za Kosatky Karviná – oddíl plaváni to byli Michaela Wojaczková a Jan Landecký, za TJ Baník – oddíl Juda pak Tomáš Hanzel, za oddíl boxu Nikolas Stambilodis, Patrik Velký, Dominik Plachetka a Roman Volák.

Za horolezectví byli oceněni Adam Šmiga a Eliška Adamovská, za Tělovýchovnou jednotu Jäkl Karviná – oddíl atletiky pak Adam Fójcik, za školu Taekwon-do ITF Jakub Jonšta a Taekwon-do WTF Jan Lesniak, za Survival & Kung fu Club Karviná byl oceněn Marek Szweda.

Zatoupení zde měli také hokejbalisté, kde byli mezi oceněnými Tereza Palová, Kateřina Němcová a Tomáš Hercig. Za fotbalový klub MFK OKD Karviná byli oceněni Lukáš Duda a Martin Pastornický, za házenkáře z klubu HCB Karviná ocenili Slavomíra Mlotka a Jana Užka. Oceněna byla i hokejistka Katka Kaplanová.

Jednotlivci dospělých, to byla poslední kategorie, kde byli vyhlášeni Michal Broda za TJ Jäkl Karviná – oddíl atletiky, za hokejbal HbK Karviná pak Tomáš Wróbel, za plážový volejbal Diana Žolnerčíková a jako poslední byla oceněna Ilona Hambergerová za Taekwon-do ITF Karviná.

Kromě medailí získali všichni ocenění sportovci od města také knihu o Karviné a poukázky na různé aktivity. Mezi jednotlivými kategoriemi nechyběl doprovodný program, o který se postarala žákyně 1. třídy ZŠ Prameny Michaela Tropotanová, vystoupila i Michaela Nosková nebo Tereza Macošková a Martin Kučera.

SEZNAM VŠECH OCENĚNÝCH | GALERIE

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 14.3.2014