Karviná nabízí na svatebním veletrhu romantiku

Svatby na Zámku Fryštát jsou velmi oblíbené – město nabízí zájemcům ze širšího regionu nyní na ostravské výstavě „Nevěsta“ služby s romantickými svatbami na zámku spojené (od pátku 2. do  neděle 4. března na svatebním veletrhu na Černé louce). Obřad je tu zpoplatněn 3600 korunami (první sobotu v měsíci), jiný termín pak stojí 6000 Kč. Je možné si objednat jako další službu kočár pro projížďku novomanželů, před zámkem je dostatek místa pro parkování svatební kolony, focení je při dobrém počasí možné pár metrů za zámkem v krásném parku. V roce 2010 bylo v Karviné 213 obřadů, z toho na zámku 43, vloni to bylo celkem 200, zámek si z tohoto počtu vybralo 31 párů. V Karviné máme pochopitelně největší zájem o bezplatné sňatky v kulturním domě, ale zámek je soudě z čísel oblíbený i přespolními, více než 60% uvedených svateb na zámku nemají páry bydlící v Karviné.