Karviná lidem zpřístupní nejcennější památky

V rámci Dnů evropského dědictví si v Karviné nejen pro své obyvatele připravili prohlídky svých nejcennějších památek. Prohlídky jsou většinou zdarma a lidé je mohou navštívit o víkendu 14. – 15. září. Velkým lákadlem bude prohlídka zámku Fryštát. Ta bude probíhat po oba dny od 10-17 hodin, poslední vstup bude v 16 hodin. Průvodkyně bude v dobovém kostýmu, nebudou chybět ani uvítací fanfáry. Kromě tradičních zámeckých okruhů čeká na návštěvníky i speciální okruh, který je spojen chodbou do kostela Povýšení svatého Kříže. Tento speciální okruh však mohou lidé navštívit jen první den. Začátek prohlídek je vždy v celou hodinu a platí se běžné vstupné, které lidé zjistí na internetových stránkách zámku.

Další prohlídku nabídne karvinská radnice. Zde si mohou lidé prohlédnout kanceláře úředníků, kancelář primátora a jeho náměstků, zasedací místnosti a mnoho dalšího. Tato prohlídka bude přístupná po oba dny v čase od 10-17 hodin. Prohlídka radnice se neplatí, stejně tak samotná prohlídka kostela Povýšení svatého Kříže. Ten zaujme především prohlídkou středověkých fresek, které byly objeveny teprve nedávno. Lidé se mohou projít i panskou oratoří. V centru města je možné navštívit po oba dny ještě kostel svatého Marka, který bude první den přístupný od 10-16 hodin a druhý od 13-16 hodin. Prohlídka je taktéž zdarma.

K dispozici lidem budou i komentované prohlídky náměstí s průvodcem, a to od 10-17 hodin. Začátky prohlídek jsou u Městského informačního centra u radnice. Komentovaná prohlídka náměstí je zdarma.

FOTO: Zámek Fryštát | Milan Haluška