Judisté Baníku Karviná si zkrášlují halu, pomohlo jim i město

V hale už je nová podlaha, na kterou oddílu poskytlo město peníze

Zatímco si judisté Baníku Karviná užívají posledních dnů prázdnin, jejich rodiče a trenéři pilně pracují na tom, aby měli tito mladí talenti od září o něco kvalitnější zázemí ve své judo hale.

Zázemí dětem dle finančních možností zkrášlují sami rodiče a trenéři. Přes léto například díky sponzorskému daru natřeli halu, vyměnila se okna a vzniklo nové parkoviště. Oddílu pak finančně pomohlo i město, které poskytlo 500 tisíc korun na pořízení nové podlahy a žíněnky.

„Nová dřevěná podlaha je částečně odpružená, zateplená a poté se položí nová žíněnka, která je větší než ta současná. Rádi bychom tedy poděkovali městu, že nám tuto částku poskytlo a umožnilo nám tak zkvalitnit tréninky,“ říká předseda oddílu judistů Baníku Karviná Karel Štefánik.

Hlavní činností oddílu je práce s mládeží, výchova talentů i dětí, které judo baví a chtějí se jej naučit. „Jsme sportovní oddíl, nejsme kroužek, takže vkládáme důraz do pravidelných trénínků a jsme schopni si hrát jak s talenty, tak s dětmi, které nejsou tak talentované, ale dáváme jim stejné podmínky i prostor, zkrátka naše Judo je otevřené pro všechny,“ uzavřel Štefánik.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 15.8.2015