Domy na karvinském náměstí stále chátrají, město na opravy nemá vliv

Tři domy na karvinském Masarykově náměstí již několik let chátrají a veřejnost radnici vyčítá, že s domy nic nedělá. Domy však patří soukromé společnosti PEM Invest, která má do konce roku uděleno stavební povolení. Jestli však společnost s opravami začne nikdo neví. Samotná společnost PEM Invest nekomunikuje ani s městem a ani s médii. „Lidé mají stále dojem, že radnice může majitele k opravám donutit, ale tak to není. Ani primátor, ale ani zastupitelstvo nemohou dělat vůbec nic,“ sdělil primátor Tomáš Hanzel. Město už od počátku nemohlo nijak ovlivnit rozhodování stavebního úřadu. „Ten podle mého soudu zbytečně rozhodování o projektu protahoval a věc pak museli řešit v Havířově, mimo jiné také kvůli sporům se sousedy se to celé táhlo více než šest let a teprve vloni na podzim dostal vlastník, společnost PEM Invest stavební povolení,“ dodal primátor.

Stavební povolení, nulová komunikace

Stavební povolení vyprší společnosti PEM Invest letos, stavět tedy může firma začít až do konce roku prakticky kdykoli. Jestli se tak opravdu stane, to nikdo neví. „Společnosti jsme se na její plány a začátek prací ptali, nedostali jsme odpověď. Víc jako samospráva opravdu dělat nemůžeme,“ vysvětlil primátor Tomáš Hanzel.

FOTO: Chátrající domy | Milan Haluška