Do ulic Karviné vyjedou snímkovací vozy, chystají se nové mapy

Společnost Seznam chystá pro svůj mapový portál zcela novou podobu map, kterým říká panorama. Jedná se prakticky o službu podobnou Googlu, která se nazývá StreetView. Uživatel se tak může kromě klasických map podívat na vyhledané místo i pomocí panoramatické fotografie. Právě tyto materiály budou přes léto fotografovat snímkovací vozy, které se na rozdíl od Googlu chtějí dostat i do míst, kde to konkurence neudělala. „Snímkování města Karviná bylo naplánováno již na tento měsíc. Nicméně vzhledem k přetrvávajícímu deštivému počasí nemohou auta snímkování provádět a postup prací se tím pozdržel,“ sdělil product manažer Petr Hofman.

Kvalita snímkování záleží především na počasí. Společnost Seznam chce ty nejlepší snímky. „Špatná viditelnost totiž kvalitu snímků zásadně zhoršuje a v centrech měst bychom chtěli dosáhnout co nejvyšší kvality,“ dodal Hofman, s tím, že by chtěli panoramu uvést do provozu koncem léta a bude-li počasí přát, bude mezi zveřejněnými městy i Karviná.

Ukázka panoramatického snímkování