Dívčí válka překvapí svým zpracováním karvinské divadelní fanoušky

Dvě hodiny opravdové zábavy si mohou lidé užít na představení Dívčí válka – nová éra, které si pro karvinské divadelní fanoušky připravil Městský dům kultury. V novém divadelním zpracování originálu komedie z 90. let minulého století vystoupí herci takových jmen jako je Mirek Šimůnek, Tomáš Krejčíř, Miluše Bitnerová či nejznámější český imitátor Petr Jablonský. Dívčí válka lidem rozhodně ukáže svou vlastní tvář. Dějem prostupují známé písně, které vždy podpoří sílu daného okamžiku. Pestrá a hezky zpracovaná je jak scéna, tak i jednotlivé kostýmy. Inscenace se pohybuje na pomezí hry a reality. Na jednu stranu pojednává o historickém tématu, na druhé však vtipně naráží na témata současná.

Jak říká jeden z účinkujících Jindra Kriegl: „Nečekejte žádné poselství či katarzi. Jde nám jen o jediné – bavit. Bavit diváky a bavit sebe,“ podotknul. Nutno dodat, že toho efektu se divadlu i daří docílit. Diváci z představení odcházejí s úsměvem a šťastní, že na chvíli zapomněli na své každodenní starosti.

Představení se uskuteční 13. května ve velkém sále Městského domu kultury od 19 hodin. Vstupenky jsou k dostání na pokladně MěDK. Vstupné: 245,- Kč; 225,- Kč; 195,- Kč.

FOTO: Herci Dívčí války | Divadlo Artur

Rezervovat vstupenky