Den Země oslavíme bohatým kulturním programem

Den Země je den věnovaný Zemi a slaví se každoročně 22. dubna. Mnohá města při této příležitosti pořádají různé programy pro děti, například s ekologickou tematikou nebo jiným kulturním programem. Nejinak tomu bude letos v Karviné. Městský dům kultury si připravil bohatý program už na 19. dubna. Program potěší hlavně děti, ale zaujme také dospělé. V areálu letního kina nebudou chybět různá vystoupení mažoretek či taneční vystoupení. Pro děti budou připraveny různé soutěže, například v třídění a sběru ekologického materiálu, malování na obličej, mohou si také zkusit vyrobit ptačí budky nebo poznat živá zvířátka. Besip představí bezpečnou jízdu na kole, Český červený kříž zase poučí o základech poskytování první pomoci. Poprvé bude na akci i simulátor dojení krav. Své produkty představí i včelaři.

FOTO: Ilustrační | Milan Haluška