Dělník spadl z výšky při stavbě karvinského stadionu, v nemocnici bojuje o život

Záchranáři ve čtvrtek dopoledne zasahovali u vážného úrazu muže, který spadl ze zhruba šestimetrové výšky, a to při právě budované stavbě karvinského fotbalového stadionu.

Tísňová linka záchranářů obdržela hlášení kolem půl desáté. Na místo ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci, která k postiženému dorazila během pěti minut od přijetí výzvy.

Sedmačtyřicetiletý muž měl spadnout z výšky okolo šesti metrů.

„V okamžiku příjezdu ZZS byl v bezvědomí a přímém ohrožení života. Posádka jej zajistila krčním límcem a uložila do vakuové matrace, nutná byla také intubace dýchacích cest a převedení na přístrojem řízenou ventilaci. Zasahující lékař u postiženého zjistil zranění hlavy a vyslovil podezření na vážné poranění mozku. Po přípravě k transportu byl muž přepraven do ostravské Fakultní nemocnice a předán do péče týmu tamního traumatologického centra,“ doplnil mluvčí Moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Policejní komisař zahájil úkony trestního řízení nedbalostního přečinu těžké ublížení na zdraví. Policisté služby kriminální policie a vyšetřování zjišťují příčiny a okolnosti pádu.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 7.1.2016