Čtveřice pachatelů byla obviněna za sérii vloupání

V minulých dnech policejní komisař zahájil trestní stíhání proti čtveřici pachatelů a obvinil je ze série vloupání. Čtyři pachatelé ve věku 18, 22, 24 a 16 let jsou obviněni ze spáchání krádeže vloupáním, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a jeden z mladíků je obviněn i ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Na krádeže se mladíci vydávali v různém složení. Jejich teritoriem byla Karviná, zejména městské části Ráj, Mizerov a Nové Město. Od prosince loňského roku se postupně  vloupali do 11 sklepních kóji či koloven. V jednom případě jeden ze skupiny přelezl plot u rodinného domu a z garáže odcizil dámské i pánské horské jízdní kolo a prázdné pivní láhve. „Obecně můžeme říci, že jízdní kola byla pro tuto skupinu hlavním cílem. Celkem během série odcizili 11 dámský či pánských kol, které obratem ruky prodávali. V jednom ze sklepů odcizili 30 modelů autíček zn. Burago a Maisto v hodnotě 9 000 Kč. Lidem krádežemi způsobili předběžnou škodu 120 000 Kč“, uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Nejstarší z obviněných má na svědomí mimo jiné i zločin loupeže. Někdy v polovině března v Karviné-Novém Městě zazvonil u bytu 47leté muže a žádal ho o vodu. Muž jeho prosbu vyslyšel a když přišel se sklenicí vody ke dveřím, pachatel muže zatlačil do bytu a několikrát ho udeřil pěstí do obličeje. Z kuchyně mu odcizil mobilní telefon a peníze. Celková škoda byla vyčíslena na 7 000 Kč. Dospělí pachatelé jsou všichni stíháni vazebně, na svobodě je vyšetřován pouze nejmladší ze skupiny, 16letý mladík.