Během jízdy si řidiči vyměnili místa

V pátek policisté Speciální pořádkové jednotky Ostrava na území města Karviná kontrolovali řidiče. Akce probíhala plošně městem od osmé hodiny večerní. Na jednom ze stanovišť, u nemocnice v městské části Ráj, kolem 22:30 hod. řidič Renaultu 19 nezareagoval na pokyny policisty k zastavení a pokračoval v jízdě směrem na Český Těšín. Policisté začali ujíždějící vozidlo pronásledovat. U autobusových zastávek, na úrovni Tesca, si řidič (39) přesedl dozadu a na jeho místo si sedl muž (28), který do té chvíle seděl na zadním sedadle. Manévr oba absolvovali během jízdy. Při přesedání vozidlo zpomalilo a muži na chvilku nad vozidlem ztratili kontrolu. Vozidlo najelo na zvýšený obrubník autobusové zastávky a výsledek…. proražená přední pneumatika.

Ve vozidle seděli celkem tři muži ve věku 39, 28 a 23 let. Řidič (28), který seděl za volantem v pořadí jako druhý se podrobil dechové zkoušce, ta byla negativní. Další zkouška, tentokrát na přítomnost omamných a psychotropních látek a jedů, už byla pozitivní na amfetamin. Lustrací policisté zjistili, že muž nemá za volantem co dělat. Nemá řidičce oprávnění.

Muž – řidič (39), který nezastavil na stanovišti a policistům ujížděl, měl zkoušku na přítomnost drog negativní. Lustrací, ale policisté zjistili, že mu byl Krajským soudem v Ostravě uložen zákaz řízení do roku 2014. A následně mu na policejní služebně bylo sděleno podezření ze spáchání maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, v minulosti byl již 13x soudně trestán.

Třetí muž-spolujezdec (23) z vozidla po nárazu a zastavení vystoupil a velmi nervózně začal chodit kolem vozidla. Na výzvu policistů, aby si sedl zpět do vozidla, vůbec nereagoval. Po několika zopakovaných výzvách, policisté muži museli nasadit pouta a převézt na policejní služebnu. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku a ten bude postoupen k dořešení ke správnímu orgánu města.