Afričtí bubeníci děti seznámili s kulturou jejich země

Zajímavou návštěvu měly v úterý děti z karvinské mateřské školy Klíček. Přijeli za nimi totiž afričtí bubeníci a tanečníci ze souboru Afrikana. Protagonisté programu děti seznámili s kulturou v Africe nebo se zvířátky. Na začátku vystoupení byl dětem promítnut krátký film. U něj však dlouho nevydržely, a tak se mohlo přejít rovnou k bubnování. Největší radost měly děti z bubínků, které dostaly a mohly si tak společně s bubeníky pořádně zabubnovat. Nechyběly ani tradiční africké tance, do kterých se zapojily i paní učitelky.

Afrikana jezdí po celém Česku

„Snažíme se dětem ukázat, že Afrika není tak špatná, jak vidí například v televizi. Seznamujeme je s africkou kulturou a zvyklostmi. Se svým programem jezdíme po celém Česku a máme ho rozčleněný na mateřské, základní i střední školy“, říká vedoucí souboru Afrikana Siaka Shabba Tioté.

Za měsíc za dětmi přijede známý kreslíř

Jednou měsíčně pro děti zajišťujeme nějaký kulturní zážitek. Už za měsíc se mohou těšit na pohádkové malování se známým kreslířem Adolfem Dudkem. Kromě těchto kulturních akcí mají děti minimálně jednou za měsíc i netradiční terapeutické techniky, například hippoterapii a další,“ uzavřela ředitelka mateřské školy Klíček Eva Daňková.

Bohatou fotogalerii najdete na našem facebooku.

FOTO: Z akce | Milan Haluška